1. Other
  2. Other
  3. you can buy 20 ounces of creal for 440 or...

Question: you can buy 20 ounces of creal for 440 or...

Question details

You can buy 20 ounces of céreal for $4.40 or 16 ounces of the same brand for S3.68. Which is the better buy?
Solution by an expert tutor
Blurred Solution
This question has been solved
Subscribe to see this solution