1. Math
  2. Advanced Math
  3. you have 105 and would like to buy some rice...

Question: you have 105 and would like to buy some rice...

Question details
You have $1.05 and would like to buy some rice flour. if a pound costs $4.00 how many ounces can you buy with $1.05?
Solution by an expert tutor
Blurred Solution
This question has been solved
Subscribe to see this solution